Oferta


Dwie technologie oklejania samochodu

Istnieją dwie możliwości technologiczne dotyczące wykonania reklamy na samochodzie. Obie Państwu oferujemy:

  1. Wycinanie z gotowej do aplikacji folii samoprzylepnej różnych elementów graficznych takich jak: napisy, znaki, loga. Tym sposobem można tworzyć wielobarwne kompozycje. Folia wycinana jest z niezwykłą precyzją specjalnie do tego celu przeznaczoną maszyną tzw. ploterem tnącym. Oferowana przez renomowanego, niemieckiego producenta folii Orafol paleta kolorów tego typu folii obejmuje około stu różnych barw. Tego typu folia dostępna jest w szerokości 50cm lub 100cm oraz dowolnej długości. Tym sposobem można oklejać wybrane miejsca na powierzchni samochodu.

  2. Drukowanie przygotowanego projektu grafiki na specjalnie do tego przeznaczonej folii. Tego rodzaju folia może mieć szerokość do około 150cm i dowolną długość. To daje możliwość oklejenia jednym pasem folii całego boku samochodu. Ta technologia zatem umożliwia oklejenie całej powierzchni samochodu oraz daje niczym nieograniczone możliwości graficzne.

    Na druk niekorzystnie działają czynniki atmosferyczne, takie jak np. promieniowanie ultrafioletowe – UV. Ono powoduje, że z upływem czasu kolory grafiki bledną, stając się coraz mniej atrakcyjne. Aby zabezpieczyć wydrukowaną grafikę przed tym niekorzystnym zjawiskiem poddaje się ją procesowi laminowania. Jest to nałożenie na zadrukowaną folię drugiej folii ochronnej określanej laminatem. Pokrywanie folii z grafiką wykonuje maszyna zwana laminatorem. Laminat sprawia, że grafika zachowuje swój nienaganny stan estetyczny przez wiele lat. Laminat także znacząco zwiększa ochronę lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi np. zarysowaniem.

Oklejanie szyb folią typu „one way vision”

Gdyby zastosować zwykły typ folii na szybie samochodowej, wówczas uniemożliwiłoby to widoczność. Istnieje jednak możliwość oklejenia szyb samochodowych folią reklamową z zachowaniem widoczności przez tą szybę dla kierowcy i pasażerów. Służy do tego folia zwana „one way vision”. Ten rodzaj folii jest specjalnie przeznaczony do drukowania na niej treści reklamowej. Jej forma oparta jest na ciekawym pomyśle. Na folii znajduje się system perforacji czyli otworów. System ten przypomina swą budową plaster miodu.

Dzięki temu pomysłowi na zewnętrznej stronie można drukować grafikę, która jest widoczna dla przechodniów. Dzięki perforacji folii natomiast kierowca i pasażerowie nie są pozbawieni widoczności przez oklejoną folią szybę.