Czarne mydło savon noir naturalny peeling enzymatyczny do każdego rodzaju cery

Czarne mydło savon noir (https://www.bee.pl/mohani-savon-noir-czarne-mydlo-200g_p9385.html) to jeden ze środków służących do naturalnego oczyszczania twarzy i ciała. Po olejkach myjących i tonikach jest to jeden z najbardziej łagodnych sposobów na mycie skóry. Czarne mydło pochodzi z dalekiego Orientu a dokładniej z Maroka. Wytwarzane jest z oliwek i to im zawdzięcza swój oryginalny kolor. Wbrew nazwie nie jest on czarny, lecz raczej brązowy, niekiedy wpadający w ciemnozielony. Jego intensywność i odcień zależą od odmiany owoców, które zostały użyte do jego wytworzenia. Kiedy więc po otwarciu nowo zakupionego przez nas czarnego mydła, zobaczymy, że jest ono zielonkawo brunatne zabarwione, nie znaczy to wcale o jego przeterminowaniu czy zepsuciu.

Naturalne oczyszczanie skóry

Mydło savon noir jest z pewnością dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy lubią, gdy produkt myjący się pieni. Niektóre z naturalnych metod oczyszczania są tego efektu pozbawione, co niektórych do nich zraża. Jednakże największą zaletą czarnego mydła są jego peelingujące właściwości, które w zależności od potrzeb naszej skóry można dowolnie stopniować. Jakie inne korzyści dla naszej cery może nam przynieść stosowanie mydła savon noir? Do jego zalet należy to, że:

  • wygładza powierzchnię skóry, dzięki regularnemu pozbywaniu się starego, zrogowaciałego naskórka wszelkie nierówności staną się zniwelowane,
  • zapobiega powstawaniu zmarszczek dzięki wysokiej zawartości witaminy E, która występuje w oliwkach,
  • oczyszcza skórę z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które ją zatruwają,
  • odtyka pory, a przez to pozwala skórze swobodnie oddychać,
  • reguluje wydzielanie sebum i pracę gruczołów łojowych, co poprawia stan cery trądzikowej, a także zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i zaskórników,
  • pomaga w pozbyciu się nieestetycznych suchych skórek występujących zwłaszcza wokół skrzydełek nosa.

Mydło savon noir jako idealne oczyszczanie dla każdego typu cery

W zależności od indywidualnych potrzeb naszej skóry możemy wybrać mydło savon noir w wersji podstawowej lub z różnymi dodatkami, które poszerzają zakres jego możliwości. Dostępne są wersje z olejkiem eukaliptusowym lub z drzewka herbacianego, które dzięki swoim przeciwzapalnym i antybakteryjnym właściwościom najlepiej przysłużą się skórze zanieczyszczonej i skłonnej do niedoskonałości. Natomiast takie dodatki jak olej arganowy lub olej z róży damasceńskiej będą dodatkowo odżywiać i łagodzić cerę suchą oraz wrażliwą.

Dodatkowo trzeba pamiętać, że po zastosowaniu mydła, które jest produktem zasadowym, warto wyrównać ph skóry tonikiem lub hydrolatem.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com